O książce...

Rodzina Korhornów sprowadza się do położonej daleko na północy osady. Nowy dom i odległa kraina mają być dla nich miejscem, gdzie odnajdą spokój, na nowo poukładają swój świat i zapomną o bolesnej przeszłości. Wkrótce jednak okazuje się, że nie wszystko jest takie, jakim się być wydaje.

Niepokój wkracza w progi domu. Skrywane przez Therese tajemnice, zaczynają jej ciążyć. Przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, a sekrety mnożą tylko kolejne pytania. Prawda, którą kobieta próbuje odkryć, staje się coraz bardziej przytłaczająca. Wraz z kolejnymi powiewami wiejącego od klifów wiatru atmosfera się zagęszcza, zapowiadając zbliżający się sztorm. Drzwi uśpionego domu otwierają się szeroko, a ukryta wewnątrz moc czeka na przebudzenie. Poukładany z trudem świat Therese z dnia na dzień chyli się ku upadkowi.

Kto i co skłoniło rodzinę do tej podróży?
Czy w opowieściach burmistrza snutych przy wieczornym ogniu, znajduje się ziarno prawdy?
Czy Howbak jest rzeczywiście miejscem, jakim się być wydaje?
I w jaki sposób miejsce to łączy się z przeszłością, od której Therese próbuje uciec?
Gdzie w tym wszystkim jest Hana...Kup książkę

„Pętla” - Narodziny

To historia o poszukiwaniu. Poszukiwaniu korzeni i prawdy o sobie. Historia miejsca i ludzi, którzy połączeni są ze sobą niezależnie od swojej woli. Historia trudnych przeżyć i wyborów. Poza czasem, poza przestrzenią, która odtwarza się niczym w Pętli.

Narodziny to historia matki i dziecka, które choć narodzone nigdy nie żyło naprawdę, by wreszcie aby móc się urodzić, musiało umrzeć.

Pętla to powieść wielowątkowa, która jest połączeniem kilku przeplatających się gatunków.
Najlepiej zakwalifikować ją jako „realizm magiczny”.

Pętla jest niczym układanka, puzzle, które należy złożyć w całość aby otrzymać kompletny obraz. Książka wymaga od czytelnika skupienia, przeczytania całości, bo dopiero po przeczytaniu do ostatniej strony, jest możliwe aby złożyć ją w spójną całość. To opowieść, która zostaje w głowie, o której się myśli, którą się analizuje i zastanawia czy to na pewno jest tak jak mi się wydaje. Bo równie wiele ile pojawia się w Pętli odpowiedzi, tyle jest niedomówień i możliwych do własnej interpretacji wątków.
Newsletter

Bądź na bieżąco
– Zapisz się na Newsletter!

FacebookInstagram
© 2021 Magdalena Ojrzyńska. Wszelkie prawa zastrzeżone.